Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Nabór wniosków w ramach programu "Zajęcia klubowe w WTZ"

 

                                                                 

                                                                          

ROZPOCZYNAMY  NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH 

„ZAJĘCIA KLUBOWE W WTZ” 

 

W związku z powyższym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim informuje, że Powiat Kamieński w 2023 roku  ponownie przystąpił do realizacji programu  ZAJĘCIA KLUBOWE W WTZ”, które odbywać się będą  przez pełen okres realizacji (12 m-cy) począwszy od dnia 1 lutego 2024 r. do dnia 31 stycznia 2025 r. finansowanego ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.   

Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez warsztaty terapii zajęciowej zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji. 

Beneficjentami programu są:

  1. Osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które były uczestnikami WTZ i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienia,
  2. Osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), znajdującej się na prowadzonej przez podmiot prowadzący WTZ liście osób (o której mowa w art. 10f ust. 2a ustawy o rehabilitacji) których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w  WTZ.

Adresatami programu są  podmioty prowadzące warsztaty terapii zajęciowej.

Szczegółowe informacje odnoście programu „Zajęcia Klubowe w WTZ” znajdą Państwo na stronie internetowej:  https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/program-zajecia-klubowe-w-wtz/

 

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

 

Przyjmowanie wniosków w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ” dla podmiotów prowadzących warsztaty terapii zajęciowej  następuje od dnia 02 listopada 2023 r. jednak nie później niż do dnia 17 listopada 2023 r.

 

Warunki uczestnictwa w programie:

Warunkiem uczestnictwa w programie, w tym warunkiem uzyskania pomocy finansowej w ramach programu, jest nieposiadanie wymagalnych zobowiązań wobec

  1. PFRON, w tym nieposiadanie zaległości w obowiązkowych wpłatach na PFRON;
  2. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i/lub Urzędu Skarbowego;
  3. Innych organów i instytucji wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej.  

 

Z treścią programu, w tym z warunkami uczestnictwa można zapoznać się na stronie www.pfron.org.pl. Wnioski dostępne są na stronie bip.pcpr.powiatkamienski.pl oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 7B.

 Wnioski należy składać w ww. terminie. W przypadku pytań prosimy o kontakt dzwoniąc na nr telefonu 91 38 23 386 wew. 77.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 ULOTKA Zajęcia klubowe w WTZ.PDF (PDF, 152.18Kb) 2023-11-02 13:42:19 248 razy
2 wniosek-wtz klubiki 2023.docx (DOCX, 40.35Kb) 2023-11-02 13:42:19 76 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Kwaśniak vel Kwaśniewska 02-11-2023 13:42:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krystian Sominka 02-11-2023
Ostatnia aktualizacja: Anna Kwaśniak vel Kwaśniewska 02-11-2023 13:42:19