Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Zajęcia Klubowe w Warsztatach Terapii Zajęciowej - Edycja 2023

                                                                 

                                                                          

ROZPOCZYNAMY  NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH 

„ZAJĘCIA KLUBOWE W WTZ” 

 

W związku z powyższym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim informuje, że Powiat Kamieński w 2022 roku  ponownie przystąpił do realizacji  programu „ZAJĘCIA KLUBOWE W WTZ” które odbywać się będą  przez pełen okres realizacji (12 m-c) począwszy od dnia 1 lutego 2023 r. do dnia 31 stycznia 2024 r. finansowanego ze  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.   

 

Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez warsztaty terapii zajęciowej zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji. 

 

Beneficjentami programu są:

  1. Osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które były uczestnikami WTZ i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienie,
  2. Osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), znajdującej się na prowadzonej przez podmiot prowadzący WTZ liście osób (o której mowa w art. 10f ust. 2a ustawy o rehabilitacji) których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły  terapii w WTZ.

 

Adresatami programu są  podmioty prowadzące warsztaty terapii zajęciowej.

 

Szczegółowe informacje odnoście programu „Zajęcia Klubowe w WTZ” znajdą Państwo na stronie internetowej:  https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/program-zajecia-klubowe-w-wtz/

 

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

 

Przyjmowanie wniosków w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ” dla podmiotów prowadzących warsztaty terapii zajęciowej  następuje od dnia 02 listopada 2022r. jednak nie później niż do dnia 18 listopada 2022 r.

 

Warunki uczestnictwa w programie:

Warunkiem uczestnictwa w programie, w tym warunkiem uzyskania pomocy finansowej w ramach programu, jest nieposiadanie wymagalnych zobowiązań wobec” 

  1. PFRON, w tym nieposiadanie zaległości w obowiązkowych wpłatach na PRON;
  2. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i/lub Urzędu Skarbowego;
  3. Innych organów i instytucji wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej.  

 

Z treścią programu, w tym z warunkami uczestnictwa można zapoznać się na stronie www.pfron.org.pl. Wnioski dostępne są na stronie bip.pcpr.powiatkamienski.pl oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 7B.

 Wnioski należy składać w ww. terminie. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 91 38 23 386 wew. lub 27.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Kwaśniak vel Kwaśniewska 01-03-2023 12:12:29
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krystian Sominka 01-03-2023
Ostatnia aktualizacja: Anna Kwaśniak vel Kwaśniewska 01-03-2023 12:12:29